Notes_230428_092725_782

XV Europejski Kongres Gospodarczy z udziałem AGH

Moi Drodzy,

Niemal 170 debat i 11 tysięcy uczestników – to krótkie podsumowanie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się w Katowicach w dniach 24–26 kwietnia 2023 r. AGH – jako partner instytucjonalny – uczestniczyła w wydarzeniu. Stanowisko wystawiennicze uczelni odwiedziły setki osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, a nasi naukowcy brali udział w sesjach.

Uczestnicy EEC mogli poznać łazika marsjańskiego Kalmana, z którym przyjechało AGH Space Systems. O możliwościach badań rzeczywistości wirtualnej oraz społeczno-kulturowym potencjale technologii Virtual Reality i Augmented Reality opowiadali pracownicy i studenci związani z Laboratorium Eduvrlab z Wydziału Humanistycznego. Na stoisku AGH powstał nawet VRowy portal do wirtualnych rzeczywistości, w których można kształtować realne kompetencje.

Więcej informacji na stronie: https://www.agh.edu.pl/aktualnosci/detail/xv-europejski-kongres-gospodarczy-z-udzialem-agh