logo_stud   Piotr Augustyniak students zone

I apologize that the items marked by pl are available in Polish language only
prace dyplomowe - tematy bieżące
menu
Tematy Prac Dyplomowych ’01/’02

1. Automatyczna superpozycja optymalna elektrokardiogramów trójwymiarowych (VCG)

Zadanie: Opracowanie i implementacja algorytmu dokonującego w sposób automatyczny nałożenia pętli zespołów QRS zapisanych jako trójwymiarowe (X, Y, Z) w sposób optymalny. Polega to na dobraniu parametrów jednokładności, przesunięcia i rotacji tak, aby otrzymać minimum odchylenia średniokwadratowego dwóch pętli. Badani e własności programu z użyciem standardowej bazy danych EKG.

Pożądane umiejętności: programowanie w językach: C++ i Matlab, znajomość j. angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z instrukcji i publikacji naukowych.


2. Program obsługujący elektrokardiograf z bazą danych SCP-ECG

Zadanie: Opracowanie i implementacja programu sterującego elektrokardiografem Ascard 3 i przechowującego pobrane sygnały i informacje diagnostyczne w strukturach zgodnych ze standardem SCP-ECG. ). Program powinien umożliwić ponadto graficzną prezentację sygnałów i zapis na dysk.

Pożądane umiejętności: programowanie w języku: C++ (Windows) znajomość zagadnień komunikacji szeregowej RS-232, znajomość j. angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z instrukcji i publikacj i naukowych.


3. Implementacja falkowej kompresji elektrokardiogramu w procesorze sygnałowym

Zadanie: Opracowanie i implementacja programu dla DSP AD-21061 realizującego obsługę 8-kanałowego przetwornika A/C, wstępne przetworzenie, kompresję sygnału w dziedzinie czasowo-częstotliwościowej i transmisję wynikowego strumienia danych łączem RS-232. Wstępne przetworzenie sygnału polega na wyodrębnieniu on-line cech fizjologicznych w celu sterowania parametrami kompresji w czasie rzeczywistym.

Pożądane umiejętności: programowanie DSP w języku C++, znajomość transformacji falkowych, znajomość podstaw elektorkardiografii, znajomość j. angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z instrukcji i publikacji naukowych.


4. Rejestrator sygnałów elektrodiagnostycznych z łączem bezprzewodowym

Zadanie: Opracowanie, skonstruowanie i uruchomienie rejestratora sygnałów elektrodiagnostycznych (EKG, EMG itp.) przeznaczonego do rejestracji długoczasowych i wyposażonego w łącze do bezprzewodowej transmisji sygnału. Istotną cechą rejestratora jest możliwość zdalnego ustawienia parametrów akwizycji sygnału (ilość kanałów, częstotliwość próbkowania). Oprogramowanie stacji bazowej (Windows) powinno umożliwiać wyświetlenie oraz zapis sygnału na dysku.

Pożądane umiejętności: programowanie w języku C++ (Windows), znajomość zagadnień komunikacji szeregowej RS-232, umiejętność konstruowania układów elektronicznych analogowych i cyfrowych, programowanie mikrokontrolerów, znajomość zagadnień radiokomunikacji, znajomość j. angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z instrukcji i publikacji naukowych.


5. Akwizycja sygnału okoruchowego z użyciem systemu wizyjnego

Zadanie: Opracowanie, skonstruowanie i uruchomienie systemu wizyjnego przeznaczonego do rejestracji położenia i ruchów gałki ocznej. Elementami składowymi systemu są: kamera, układ przechwytywania sygnału wizyjnego oraz oprogramowanie realizujące przetwarzanie sekwencji obrazów na informację o pozycji gałki ocznej (we współrzędnych kartezjańskich). Oprogramowanie powinno umożliwiać wyświetlenie oraz zapis sygnału na dysku w czasie rzeczywistym.

Pożądane umiejętności: programowanie w języku C++ (Windows), znajomość zagadnień komunikacji szeregowej RS-232, umiejętność konstruowania układów elektronicznych analogowych i cyfrowych, znajomość podstaw fizjologii układu okoruchowego, znajomość j. angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z instrukcji i publikacji naukowych
.

6. Przybornik automatycznego przetwarzania elektrokardiogramów (Matlab)

Zadanie: Opracowanie, skonstruowanie i uruchomienie systemu plików w środowisku Matlab stanowiącego komplet procedur automatycznego przetwarzania elektrokardiogramów. Poszczególne procedury powinny akceptować parametry zmieniające ich własności, jak również umożliwiać opcjonalne wyświetlanie poszczególnych rezultatów pośrednich przetwarzania. Uzupełnieniem każdej procedury powinien być opis tekstowy nt. ich stosowania oraz odnośnych zagadnień medycznych.

Pożądane umiejętności: programowanie w języku C++ (Windows), programowanie w środowisku Matlab, znajomość podstaw elektorkardiografii, znajomość j. angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z instrukcji i publikacji naukowych.


7. Przenośny rejestrator rytmu serca

Zadanie: Opracowanie, skonstruowanie i uruchomienie rejestr atora rytmu serca wyposażonego w łącze bezprzewodowe. Oprócz standardowego interfejsu A/C rejestrator zawiera oprogramowanie umożliwiające identyfikację impulsów skurczowych serca i wysyłanie informacji o rytmie w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie stacji bazowej (Windows) powinno umożliwiać wyświetlenie oraz zapis tachogramu na dysku. Opcjonalnie proponowane jest dołączenie procedur analizy zmienności rytmu serca (HRV)

Pożądane umiejętności: programowanie w języku C++ (Windows), znajomość zagadnień komunikacji szeregowej RS-232, umiejętność konstruowania układów elektronicznych analogowych i cyfrowych, programowanie mikrokontrolerów, znajomość zagadnień radiokomunikacji, znajomość j. angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z instrukcji i publika cji naukowych.

lectures programme
pl projects
pl laboratory
pl MsC masterwork
pl current
pl archives
pl examples
pl top review
references on ECG
references on wavelets
signals examples

back homepage next

back od góry homepage next


Last update: