„Lotos. Miesięcznik poświęcony rozwojowi i kulturze życia wewnętrznego oraz Przegląd Metapsychiczny”
Czasopismo „Lotos” wydawane przez Jana Hadynę w Krakowie ukazywało się jako miesięcznik do 1935 roku prawie do wybuchu II wojny światowej. Hadyna podkreślał, że jest to kontynuacja „Wiedzy Duchowej”, w której jeszcze mocniej zostanie podkreślone znaczenie wewnętrznej transformacji człowieka.
Na łamach „Lotosu” niekwestionowanym autorytetem pozostał Julian Ochorowicz. W oparciu o jego spuściznę, Hadyna pragnął budować własną koncepcję nauki wykraczającej poza schematy. Podobnie jak w „Wiedzy Duchowej”, także w „Lotosie” znaleźć można teksty Alice Bailey i Roberto Assagiolego. Hadyna publikował również Nikołaja Rorericha i Léona Denisa. Współpracowali z nim dalej Stanisław Breyer, Tomira Zori, Maria Florkowa, Helena Witkowska, Józef Świtkowski, Kazimierz Chodkiewicz, Wincenty Lutosławski i Franciszek Augustyn Prengel.
Hadyna starał się utrzymać wysoki poziom pisma, będącego – w jego zamyśle – nie tylko periodykiem nowej nauki, lecz także publikacją zawierającą program indywidualnego i narodowego rozwoju.
W 1947 roku Hadyna wrócił do pomysłu wydawania „Lotosu” i wydał w drugim obiegu jeden numer. W 1948 roku udało mu się przygotować cztery. Egzemplarze wykonano na powielaczu, metodą właściwie chałupniczą i rozpowszechniano jedynie wśród znajomych. Natomiast ideowy program czasopisma zasadniczo się nie zmienił. Rozważano znaczenie dziejowej ewolucji oraz możliwość pracy nad wolą.