o stronie

o autorze

Nazywam się Michał Kutaj, mam 18 lat i jestem uczniem PCKZiU w Wieliczce. Chodzę do klasy o profilu informatycznym. Informatyka i matematyka to moja pasja. Ucząc się matematyki i rozwiązując problemy matematyczne, stosuję program GeoGebra, który ułatwia ich rozwiązywanie. W pracy tej starałem się ukazać matematykę w sposób "dynamiczny" przy użyciu wspomnianego oprogramowania komputerowego. Praca jest połączeniem mojej pasji tworzenia stron i aplikacji internetowych z matematyką "dynamiczną". Chciałbym dalej rozwijać się i zostać programistą, a w wolnych chwilach ukazywać problemy matematyczne w sposób łatwiejszy do zrozumienia.

cel i temat pracy

Praca została przygotowana na potrzeby X edycji konkursu Zobaczyć Matematykę. Tematem przewodnim pracy stały się krzywe stożkowe. Do wyboru tego tematu skłoniło mnie zainteresowanie tymi krzywymi, które oprócz ciekawych własności mają bardzo użyteczne zastosowanie w codziennym życiu. Ponadto brak tej tematyki w programie szkolnym zachęcił mnie do zagłębienia się w sposoby ich konstruowania oraz ukazania w sposób dynamiczny ich tworzenia i praktycznego wykorzystania. Pracę wykonałem pod opieką dr. Bronisława Pabicha prowadzącego w mojej szkole kółko matematyczne.

źródła

Wykorzystane technologie, programy i narzędzia:

W sieci strona dostępna jest pod adresem http://stozkowe.informatyk.edu.pl